یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره بهره وری در انرژی

دانلود مقاله کامل درباره بهره وری در انرژی

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :19

 

بخشی از متن مقاله

بهره وری در انرژی

انتخاب وسيله گرمايي و خنك كننده

دقت در انتخاب كليدي براي عملكرد با هزينه كمتر مي باشد

مقدمه:

يك خانواده شاخص ممكن است 60 درصد يا بيشتر از درآمد سالانه خود را جهت گرمادهي و خنك كنندگي صرف كند. انتخاب دقيق و اندازه گيري در گرما و خنك كنندگي (تهويه) مي تواند هزينه های اوليه را كاهش دهد، راحتي صاحب خانه را افزايش مي دهد، كارآئي عملكردي را افزايش مي دهد و در حد زيادي هزينه های استفاده را كاهش مي دهد.

چرا اندازه گيري مهم است

اشتباه متداول در گرمادهي، تهويه و جريان مطبوع هوا (HVAC) صنعت، گرمادهي بيش از اندازه و سرمادهي و وسيله خنك كنندگي خارج از اندازه است مخصوصاً در مورد تهويه مطبوع و پمپ هاي گرما بيشتر صدق مي كند. چيز بزرگتر هميشه به مفهوم بهتر نيست. وسيله خارج از ظرفيت داراي هزينه اوليه بيشتر، هزينه اضافي براي عملكرد، و ممكن است داراي كارآئي كمتر نسبت به وسيله داراي اندازه بهينه باشد.

از آنجا كه وسيله تهويه به نهايت كارآئي خود در عملكردش فقط بعد از 5 تا 10 دقيقه به جريان مستمرش مي رسد، بخش هاي بيش از اندازه، كه اغلب در دوره هاي كمتري جريان دارند، نسبت به واحدهاي داراي اندازه مناسب كارائي كمتري نشان مي دهند.

اين چرخه كوتاه مي تواند منجر به سرما، آرامش شرايط درون در طول فصول خنك كننده مي شود، گردش دماي فضاي بزرگ تهويه، خراب شدن مكانيكي (به علت شروع مكرر / توقف مكرر در چرخه) كوره ضعيف زندگي مبادله كننده گرما (به علت دودكش گاز غلظت تبخير آب) و هزينه هاي عملكردي بالا را باعث شود. وسيله بيش از اندازه همچنين ممكن است به علت پره هاي بزرگ و غير اندازه بودن صداي زيادي دهد و ممكن است جهت وزيدن پره ها مقدار برق استفاده شده نيز زياد است.

انتخاب سيستم

انتخاب صحيح سيستم گرمادهي و خنك كننده منابع سوختي را مورد توجه قرار مي دهد (مثل گاز طبيعي و برق)، همچنين مكانيزم هاي توزيع (مثل هوا و هيدروليك) اختيارهاي وسيله (كوره و پمپ گرما) و كارآئي وسيله ها را اهميت مي دهد.

تجزيه و تحليل چرخه زندگي اختيارهاي متنوع با سايزهاي صحيح تنظيم شده را اجرا كنيد تا سيستم با هزينه مناسب را انتخاب نماييد. ملاحظات قيمت شامل تجهيزات و قيمت هاي نصب، هزينه هاي گرمايي و خنك دهي سالانه و هزينه هاي نگهداري مي باشند. اگرچه براي ارزيابي مشكل مي باشند اما اعتماد داشتن به تجهيزات، عمر دراز داشتن پوشش تضميني و سالم بودن نيز عناصر مهم مي باشند.

به عنوان مثال، منبع سوخت گرمادهي مستقيماً هزينه هاي عملكردي را تحت تأثير مي گذارد. همچنين، كارآئي بالاي وسيله هاي گرمادهي اغلب بيشتر از مدلهاي استاندارد كارده هزينه دارند، اما هزينه آن براي اجرا كم مي باشد. بنابراين هزينه چرخه زندگي – بجاي هزينه اوليه خريد – ممكن است در وسيله كارآئي بيشتري ايجاد كند يا يك سوخت بجاي ديگري انتخاب اقتصادي تلقي شود.

بعضي از معامله كنندگان HVAC، و استفاده هاي ملي، تجزيه و تحليل هاي چرخه زندگي از اختيارهاي متنوع تجهيزات را فراهم مي كنند. خلاصه توليدات نرم افزاري آسان براي استفاده جهت ارزيابي هزينه هاي گرمادهي و سرمادهي بوسيلة DOEWSBTS تأليف شده است. (www.even.die.gob building).

انواع سيستم

كوره هاي گاز

با گاز مشتعل، كوره هواي فشرده، وزنده، هواي مطبوع را از طريق عرضه كنندگان كار مجرايي به فضاهاي داخلي وادار مي كنند. هوا به گيرنده هوا از طريق كار مجراي برگشتي با فضاي اشغال شده به عقب كشيده مي شود. هوا مطبوع مركزي مي تواند بآساني با سيستم گاز كوره جهت خنك كردن تركيب شود. كوره گاز، داراي زندگي متوسطي در حدود 18 و 20 سال عمر دارد.

فروبري به طرف عقب، فشار ريختگي القا شده، تهي كردن گازها در فضاي داخلي زندگي – غيرمتداول است اما مي تواند وقتي در كوره هاي گاز در تركيب با خانه سخت محافظ شده استفاده شوند. سالم و بهداشتي تلقي شوند. براي به حداقل رساندن خطر، يكي از سيستم هاي توصيف شده در ليست زيري را انتخاب كنيد و نشان دهنده سخت سيم پيچي شده كربن منواكسيد (CO) را نصب كنيد؛ و سالانه (تميزي، تنظيم، اگر نياز به تعمير داشته باشد) سوزنده ها، گرما، مبادله كننده، اتاق احتراق، لوله را بررسي كنيد.

وقتي كارافزارهاي احتراق استفاده مي شوند، موارد زير ممكن است مقاومت را در فروبري به عقب توسعه دهد. وسيله هاي احتراق در داخل تهويه ممكن است نيروي خالي كردن راهكارهاري دهد كه در آن پره بيرون زني گازهاي را از طريق لوله، و / يا سيستم پلمپ شده احتراق كه به طور جداگانه در داخل هواي احتراق مي آيد، تهي مي كند و يا اينكه گازهاي احتراقي را از طريق لوله ها تهي مي كند.

  • وسيله هاي احتراق ممكن است در خارج فضاي تهويه خانه قرار گرفته باشند (مثل گاراژ)
  • وسيله هاي احتراق ممكن است در داخل و در اتاق پلمپ شده مكانيكي كه داراي تهويه كافي بيروني مي باشد، قرار گرفته باشند.

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file25_1760676_8661.zip12.1k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات