یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود تحقیق درباره برنامه‌ريزي منابع سازماني

دانلود تحقیق درباره برنامه‌ريزي منابع سازماني

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :20

 

بخشی از متن مقاله

  1. شرحي بر مديريت منابع سازمان (بنگاه) ERP 3
  2. 1.تاريخچه 3
  3. 1.1) ظهور ERP در گستره توليد 3
  4. 1.2) ظهور ERP در مسير توسعه نرم‌افزاري 6
  5. 2.تشريح ساختار ERP 9
  6. 2.1. تعريف ERP 9
  7. 2.2. جايگاه ERP در مجموعه Application هاي پيشرفته سازماني 12
  8. 2.3. دلايل عمده در پذيرش ERP 16
  9. 2.4. محركهاي سازمان در جهت اتخاذ روش ERP 18
  10. شرحي بر مديريت منابع سازمان (بنگاه) ERP

1.1.     تاريخچه

راه‌حل ERP با وجود برخورداري از ساختار سيستمي و توانمندي در يكپارچه سازي فرايندهاي سازمان , يك سيستم جامع صرف نمي‌باشد بلكه عملي ساختن مفاهيم نوين مديريت , كنترل دقيق عرضه و تقاضا و بهره‌گيري از فاكتورهاي موفقيت در بازار را نيز محقق مي‌سازد.

از اين رو به منظور آشنايي با تاريخچه ERP , اشاره به سرگذشت صنعت و تلاشهاي جوامع در دستيابي به حداكثر بهره‌وري بعد از ظهور انقلاب صنعتي از يك سو و از سوي ديگر سير تحول در سيستمهاي نرم‌افزاري مغتنم خواهد بود :

3.1.1)               ظهور ERP در گستره توليد

ظهور انقلاب صنعتي در كشورهاي غربي سرآغاز تحولات شگرف در زمينه توليدات و ارايه خدمات محسوب مي‌شود. رشد جوامع مصرفي, توسعه بازارهاي رقابتي, نگرش توليد انبوه و كاهش قيمت تمام شده از عوامل عمده در سير اين تحولات بودند.به موازات اين تغييرات در حوزه مديريت, محققان پيوسته در جستجوي راه‌حلهاي رياضي بمنظور استفاده بهينه از مواد, تجهيزات و منابع انساني بودند. 

تا اواخر دهه 1970 و اوايل 1980 كاركردهاي توليد و توزيع يك سازمان بطور مجزا با حداقل سيستم ها بصورت دستي و بعضاً اتوماتيك اداره مي‌شد. در اين دوره سيستم‌هاي تامين, توليد و عرضه مبتني بر انبار بوده كه به سيستم‌هاي" انبار- مبنا " (Stock Driven ) شهرت دارند. برنامه‌ريزي احتياجات مواد كه ايده آن در اوايل دهه 60 با عنوان " رويكرد كامپيوتري به برنامه ريزي تدارك و توليد مواد" شكل گرفته بود در اين دهه از شكل دستي خارج و امكان بكارگيري از جزئيات تكنيك MRP كه نقشي اثربخش در مديريت موجوديهاي درحال توليد و ارايه برنامه زمانبندي براي سفارشات خريد و توليد دارد , توسط كامپيوتر فراهم گرديد. شركتها با درك و فهم خوب از MRP , منطق آن را با فرايند توزيع محصول منطبق ساخته و بعنوان " برنامه‌ريزي نيازمنديهاي توزيع (DRP)" منتشر ساختند.

با آغاز دهه 80 ميلادي مباحث و كاربردهاي بيشتري براي MRP مشخص شده كه گستره مديريت منابع توليد را در ابعاد وسيعتري پوشش داد. در اصطلاح به اين نسخه متحول شده MRP II اتلاق گرديد.در ادامه جهان غرب فلسفه "توليد همزمان" (JIT ) را كه براي اولين بار توسط ژاپني‌ها مطرح شده بود فراگرفته و با توجه به برداشتهاي مبهم و عجولانه كه متاثر از موفقيتهاي كمپانيهاي ژاپني در آن برهه زماني بود , آنرا جايگزين سيستمهاي MRP نمودند. با وجود آنكه اين حركت باعث ظهور سيستمهاي"سفارش-مبنا " (Order Driven )  و مفاهيمي چون بهبود مستمر, آموزش حين كار به كاركنان و يكپارچه سازي طرح محصول و فرايندگرديد اما مقتضيات بهره گيري از نسخه توسعه يافته MRP را مرتفع نساخت. از اين رو تلاشي براي فهم و چگونگي پكپارچه ساختن كاركردهاي برنامه‌ريزي MRP با تكنيكهاي JIT آغاز شد.

طي اواخر دهه 1980 و اوايل دهه 1990 علوم كامپيوتر و تكنولوژيهاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري به پيشرفت‌هاي شگرفي نائل آمد. از طرفي بنگاه‌هاي تجاري در جهت بهبود كارآيي اقدام به سرمايه‌گزاري نموده و با اعتقاد به تفكر مشتري‌مداري سعي در كاهش زمان تحويل سفارش و قيمت تمام‌شده نمودند.عواملي نظير موارد ذكر شده, مقدمه‌اي براي ادغام سيستمهاي پشتيباني تصميم‌گيري DSS با سيستم MRP II و در نتيجه ظهور راه‌حل ERP گرديد.

در اواسط دهه 90 ,پروژه‌هاي ERP گسترش يافته و علاوه بر يكپارچه سازي فرايند درون سازماني و كنترل منابع در فرايند توليد , با بسط روابط سازمان با تامين كنندگان و مشتريان به حوزه كنترل و مديريت زنجيرهاي مواد و مديريت روابط مشتريان نيز احاطه يافت.   

در شكل صفحه بعد ارتباط ميان MRP II و DSS در ساختار ERP نمايش داده شده است:

*** متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است ***


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file01_1947253_5061.zip268.5k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات