یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره اهداف پست بانك

دانلود مقاله کامل درباره اهداف پست بانك

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :8

 

فهرست مطالب

1- مقدمه

2- بررسی وضعیت پست بانک های جهان در رویکرد خصوصی سازی

3- تعریف مفاهیم

4- خصوصیات و ویژگیهای بانکهای تخصصی

5- چشم انداز، اهداف و ماموریتهای پست بانک

6- تطبیق شرایط پست بانک با خصوصیات بانکهای تجاری و تخصصی

7- خلاصه و نتیجه گیری

 

1- مقدمه:

یکی از ملزومات اولیه و پیش نیازهای اصلی برای قرار گرفتن در مسیر توسعه، تامین و تخصیص سرمایه و منابع مالی به شکل مطلوب است که در این میان نقش و جایگاه نهادها و موسسات مالی اهمیت
می یابد که به نوعی در تجهیز،تامین و گردآوری سرمایه و منابع مالی از یکطرف و تخصیص و توزیع مطلوب آن از طرف دیگر موثرند.

یکی از این تشکل ها بانکها هستند که نقش بسیار حساس و مهمی را در اقتصاد کشور ما بر عهده دارند. در واقع بانکها از جمله قدیمی ترین، فعال ترین و گسترده ترین واسطه های مالی هستند که نقش غیرقابل انکاری در جمع آوری و توزیع مطلوب منابع مالی بر عهده دارند. در این میان نیازهای متفاوت جوامع پیشرفته و در حال پیشرفت و همچنین مداخلات دولتها در بازار پول برای تحقق اهداف مختلف از جمله اهداف توسعه ای باعث شده است تا بانکها در طول زمان دچار تحول شده و در چارچوب های مختلفی ساماندهی گردند که از جمله این تقسیم بندی ها می توان به بانکهای توسعه‏ای،تجاری و تخصصی اشاره نمود که هر کدام از آنها بنا بر اقتضائات جوامع مختلف ایجاد و توسعه یافته اند.

طبیعتاً بانکداری در ایران نیز به همین منوال شکل گرفته و بنا بر اقتضائات اقتصادی و سیاسی و به صورت کلی متناسب با دیدگاه های توسعه ای سیاست گذاران و برنامه ریزان اقتصادی کشور توسعه یافته و انواع بانکهای تجاری(ملی،صادرات،ملت،تجارت،سپه،رفاه) و تخصصی(صنعت و معدن،کشاورزی، مسکن، توسعه صادرات)تشکیل و فعالیت می نمایند و همچنین در مراحل تکوین این نظام اخیراً بخش خصوصی نیز وارد حیطه فعالیت شده و به سرعت توسعه یافته است.

در این شرایط در گزارش حاضر مابه دنبال بررسی جایگاه پست بانک در نظام بانکی کشور هستیم، به این معنی که آیا با توجه به اهداف، وظایف، ماموریت ها و فعالیت های جاری پست‏بانک کدام یک از چارچوب های بانکداری(تجاری و تخصصی) می تواند مطلوب بوده و تحقق اهداف و ماموریتها را تسریع می نماید؟ و همچنین محدودیت ها و فرصتهای احتمالی این بانک در هر کدام از چارچوب های فوق چیست؟

در پاسخ به سئوالات فوق تلاش خواهد شد تا ابتدا ضمن تعریف مفاهیم بکار رفته در تحقیق، ویژگیها، محدوده فعالیتها و وظایف کل هر یک از چهارچوب های بانکداری از قبیل تجاری، توسعه ای و تخصصی به صورت مختصر و جامع مورد بررسی قرار گیرد و سپس به بررسی اهداف، ماموریت ها و وظایف قانونی پست بانک پرداخته و در نهایت با تطبیق وظایف و اهداف پست بانک با ویژگی های فعالیتی هر یک از چهارچوب های بانکداری تلاش خواهد شد تا نقاط قوت و ضعف و همچنین تهدیدها و فرصت های احتمالی در اثر انتخاب هر یک از آنها را برای این بانک استخراج گردد.

2- بررسی وضعیت پست بانک های جهان در رویکرد خصوصی سازی

در کشورهای در حال توسعه پست و پست بانک یا بخش مالی پست بیشتر تحت مالکیت دولت و با اهداف حاکمیتی ایفای نقش می کنند و لیکن در کشورهای در حال توسعه،اکثراً پست بانک ها به صورت خصوص و در چارچوب نظام بازار آزاد فعالیت می کنند که در ذیل به نمونه هائی از آنها اشاره می کنیم:

با خصوصی شدن پست بانک در فنلاند و سوئد استفاده آنها از زیرساخت ها و خدمات پستی کاهش یافت و به قطع همکاری پست و پست بانک انجامید و در نهایت پست بانک به یک بانک تجاری بدون رابطه با پست و مقررات upu تبدیل گشت که این تغییر باعث حذف ارائه خدمات در مناطق محروم،دفاتر پستی و گرایش به سمت بانکداری کلان گردید.

در کشورهای آلمان، هلند و نیوزلند که پست بانک توسط پست خصوصی خریداری و کشورهای دانمارک،بلغارستان و مجارستان که توسط بانکهای خصوصی خریداری گردیدند بیانگر این امر می باشد که خریداران پست بانک تمایل به حفظ جایگاه تاریخی پست بانک در ادارات پست دارند که در این صورت پست بانک می تواند با استفاده از شبکه گسترده پست به ارائه خدمات ترکیبی پرداخته و خرده بانکداری نیز به عنوان کسب و کار محوری خود انتخاب کنند.بنابراین در این کشورها پست بانک به موازات پست و در چهارچوب قوانین و مقررات upu فعالیت نموده که این باعث ارائه خدمات در مناطق محروم،دفاتر پستی و گرایش به سمت بانکداری خرد گردید.

ارتباط بین پست و پست بانک خصوصی شده در کشورهائی که پست خریدار پست بانک بوده است به راحتی امکان پذیر بوده است اما در کشورهائی که بانک به عنوان خریدار پست بانک بوده است و اغلب دارای پست دولتی می باشند، انعقاد قراردادهای چندین ساله برای ارائه خدمات بانک خریدار در دفاتر پستی تضمین کننده حضور بانک خریدار در دفاتر پستی می باشد.

متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.

/images/spilit.png

دانلود فایل 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,600 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
04_730884_2866.zip19.8k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات