یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره الكترو شناور

دانلود مقاله کامل درباره الكترو شناور

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :17

 

بخشی از متن مقاله

مقدمه

ميدان مغناطيسی چرخنده به عنوان مجموعی از بردارهای مغناطيسی کوئل‌های سه‌فاز يک موتور الکتريکی، الکتريسيته را به حرکت مکانيکی تبديل می‌کند. عمل عکس آن که تبديل حرکت مکانيکی به الکتريسيته است، توسط ژنراتور انجام می‌شود. اين دو وسيله بجز در عملکرد، مشابه يکديگر هستند. اکثر موتورهای الکتريکی توسط الکترومغناطيس کار می‌کنند، اما موتورهايی که بر اساس پديده‌های ديگری نظير نيروی الکترواستاتيک و اثر پيزوالکتريک کار می‌کنند، هم وجود دارند.

ايده کلی اين است که وقتی که يک ماده حامل جريان الکتريسيته تحت اثر يک ميدان مغناطيسی قرار می‌گيرد، نيرويی بر روی آن ماده از سوی ميدان اعمال می‌شود. در يک موتور استوانه‌ای، چرخانه (روتور) به علت گشتاوری که ناشی از نيرويی است که به فاصله‌ای معين از محور چرخانه به چرخانه اعمال می‌شود، می‌گردد.

    اغلب موتورهای الکتريکی دوارند، اما موتور خطی هم وجود دارند. در يک موتور دوار بخش متحرک (که معمولاً درون موتور است) چرخانه و بخش ثابت ايستانه (استاتور) خوانده می‌شود. موتور شامل آهنرباهای الکتريکی است که روی يک قاب سيم پيچی شده است. گر چه اين قاب اغلب آرميچر خوانده می‌شود، اما اين واژه عموماً به غلط بکار برده می‌شود. در واقع آرميچر آن بخش از موتور است که به آن ولتاژ ورودی اعمال می‌شود يا آن بخش از ژنراتور است که در آن ولتاژ خروجی ايجاد می‌شود. با توجه به طراحی ماشين، هر کدام از بخش‌های چرخانه يا ايستانه می‌توانند به عنوان آرميچر باشند. برای ساختن موتورهايی بسيار ساده کيت هايی را در مدارس استفاده می‌کنند.

آشنايي کلي با عنوان تحقيق

اهميت و ضرورت : طراحي مدارات قدرت و فرمان و راه اندازي الکتروموتورهاي شناور جهت تأمين آب شرب و کشاورزي در روستاهاي کشور اهميت اين موضوع را به خوبي روشن مي سازد.

اهداف تحقيق : يکي از کارهاي مهمي که فارغ التحصيلان اين رشته در آينده مي توانند انجام دهند طراحي و ساخت اين مدارات است که داراي تنوع کاربردهاي متفاوتي هستند. در اينجا به يکي از اين کاربردها اشاره شده است.

اهداف اصلي اين پروژه :

  • آشنايي با نصب و راه اندازي اين تابلوها که ممکن است به عنوان يک گزينه براي شغل آينده ام باشد.
  • به دليل اهميت موضوع براي فارغ التحصيلان اين رشته مي تواند اطلاعات مهمي را به دانشجويان علاقه مند بدهد.
  • در صورت امکان بتوانم با کمک اساتيدم راهکارهايي براي سهولت و انجام بهتر اين کار ارائه دهم.

 ادبيات تحقيق

طبق دستوراتي که روي نيم پليت موتورها وجود دارد آنها را به صورت ستاره ـ ستاره يا ستاره ـ مثلث يا ضربه اي و يا روشهاي ديگر راه اندازي کرد. در اين فصل مطالب زير مورد بررسي قرار مي گيرند :

1- انواع الکتروموتورهاي شناور و قطعات آنها

2- چگونگي راه اندازي الکترو موتورهاي شناور

3- نقشه ها و وسايل مورد نياز ساخت تابلوها

1- انواع الکتروموتورهاي شناور و قطعات آنها[1]

معرفي الکتروپمپ شناور:

الکتروپمپ شناور از دسته الکتروپمپ هاي سانتريفيوژ و از پيشرفته ترين تکنيکهاي دسترسي به آب از اعماق زمين مي باشند.اين آبها ممکن است بدون املاح ( زلال ) يا داراي املاح مفيد ( معدني ) و يا آب دريا باشند.

ويژگي الکتروپمپهاي شناور:[2]

صرفه جوئي در انرژي،بالابودن راندمان،پائين بودن هزينه هاي راه اندازي.

استحکام و بي صدا کار کردن و عدم افزايش حرارت محيط اطراف، نگهداري بسيار کم هزينه، عدم نياز به نگهداري و سرويس، نصب سريع و اقتصادي و عدم نياز به فونداسيون طراحي محصول به گونه اي است که الکتروموتور با آب خنک مي شود و قابل استفاده در آب تا دماي 30 درجه سانتيگراد مي باشد، وجود آب داخل الکتروموتور باعث روانکاري ياتاقان ودر نتيجه خنک ماندن سيم پيچي مي گردد.

  ديافراگم مخصوص تعبيه شده در انتهاي موتور، قسمت زيرين آن را آب بندي مي کند و انبساط آب داخل موتور که ناشي از حرارت سيم پيچي موتور مي باشد را نيز جبران مي نمايد.

موارد کاربرد :

  پمپاژ مايعات تميز يا حاوي مقادير کمي املاح ازاعماق زمين به بالا، تأمين آب، سيرکولاسيون آب مخازن، سيستمهاي خنک سازي در مدارهاي باز و بسته، تأسيسات حرارتي يا تهويه مطبوع، انتقال آب در تصفيه خانه ها و کارواشها، تخليه و پرکردن استخرها و انتقال آب از چشمه ها، افزايش فشار سيال در بخشهاي صنعتي و غير صنعتي، آب نماها، فواره ها و غيره، مصارف آتش نشاني.

روش انتخاب پمپ :[3]

1- مقدار ارتفاع پمپاژ (هد H) و ميزان آبدهي (دبي Q) لازمه را در نظر مي گيريم.

2- به نمودار دامنه عملکرد مندرج در صفحه 4 رجوع مي کنيم.

3- مقادير هد و دبي را روي اين نمودار تلاقي مي دهيم.

4- از محل تلاقي چنانچه نوع پمپ با سيال مورد نظر از لحاظ کيفيت و ماسه دهي

همخواني داشت، به صفحه پمپ مربوطه مراجعه مي کنيم.

5- مجددا" هد و دبي را از روي منحني عملکرد و يا جدول الکتروپمپ مربوطه تلاقي مي دهيم.

6- پمپ مورد نظر را از روي محل تلاقي مي خوانيم.

7- با رجوع به جدول مربوطه، الکتروموتور مناسب به سادگي قابل انتخاب است.

پمپ هاي چند طبقه عمودي روي خطي MXV

   پمپ هاي چند طبقه عمودي همراه با اتصالات مکش و تخليه با قطر يکسان که در يک محور قرار دارند( روي خطي). تمام قسمتهائي که با سيال در تماس هستند، از جمله روکش انتهائي از جنس فولادضد زنگ کروم- نيکل ميباشند. همچنين غلافهاي ياتاقاني که توسط سيال مورد پمپاژ روانکاري مي شوند، از مواد مقاوم در مقابل خوردگي ساخته شده اند.

   براي موتورهاي استاندارد با ساختار V1 از يک پمپ با ياتاقان کف گرد و کوپلينگ غلافي استفاده مي شود. جزئيات ديگر را راجع به ساختار پمپ در صفحات آتي آورده شده اند.

موارد کاربرد :

سيستمهاي تأمين آب

- پمپاژ مايعات تميز غير قابل اشتعال، بدون ذرات جامد يا ساينده و غير خورنده در مقابل فولاد ضد زنگ( در صورت درخواست، مواد سيل آب بندي ويژه انتخاب خواهد شد).

اين پمپ ها جهت مصارف شهري و صنعتي، سيستمهاي بالابرنده فشار، سيستمهاي اطفاء حريق، دستگاههاي شوينده با فشار.

   رعايت اصول استفاده درست از اين محصول موجب حصول راندمان پيش بيني شده و افزايش عمر مفيد دستگاه خواهد شد:[4]

1- به خاطر داشته باشيد الکتروپمپ را به هيچ وجه نبايستي قبل از «آماده کردن» و يا قبل از «نصب» روشن نمود زيرا ياتاقان هاي الکتروموتور و پمپ با آب روانکاري مي شوند.

2- پيش از نصب ، محور الکتروپمپ را با دست بچرخانيد تا از سالم بودن آن مطمئن شويد.

3-جهت آماده کردن الکتروموتور هر دو درپوش بالايي الکتروموتور را باز نموده و توسط قيف مخصوص داخل الکتروموتور را با آب پاکيزه بدون شن و اسيد کاملاً پر نماييد(از آب مقطر استفاده نشود) نيم ساعت صبر کنيد تا حباب هاي داخل الکتروموتور خارج شوند. براي تسريع اين کار الکتروموتور را به آرامي تکان دهيد. سپس با کمي آب الکتروموتور را لبريز نماييد و سپس درپوشها را در جاي خود ببنديد.

4-جهت کوپل کردن ابتدا پيچ قطعه کوپلينگ الکتروموتور را تاحدي باز نماييد که محور پمپ بتواند براحتي وارد قطعه کوپلينگ گردد. الکتروموتور را بحالت عمودي قرارداده و بوسيله جرثقيل پمپ را بلند نموده و شفت آن را درست در مقابل قطعه کوپلينگ الکتروموتور قرار دهيد. محور پمپ را با دست بچرخانيد طوري که شيار آن منطبق بر خار قطعه کوپلينگ الکتروموتور باشد. سپس پمپ را به آهستگي و کاملاً عمود پايين آوريد بطوري که محور پمپ کاملاً در داخل قطعه کوپلينگ قرار گيرد. ابتدا پمپ را توسط پيچ و مهره به الکتروموتور سفت نموده و سپس پيچ کوپلينگ را سفت نماييد.

5- پس از کوپل کردن مطمئن باشيد محور در جهت طولي کمي آزادي حرکت داشته باشد.

6- الکتروموتور بايد توسط برق کار ماهري به شبکه وصل شود.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,240 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,800 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
16_740676_1701.zip100.1k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات