یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود تحقیق کامل درباره سیری در زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)

دانلود تحقیق کامل درباره سیری در زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :74

 

بخشی از متن مقاله

خلقت نوراني

جهان از كتم عدم پاي بر صحنه وجود ننهاده بود و زمان، لباس هستي بر قامتش دوخته نشده بود. نه عالمي حادث بود و نه مخلوقي موجود. تنها خدا بود و خدا بود. خدا قادر بود و منيع تمامي خيرات كمال مطلق بود و سرچشمه احسان، آن هم نه احساني از روي نياز همچون نيكي هاي مخلوقاتش. چون كمال مطلق بود.

مي بايست اظهار قدرت خود كرده به آفريدن دست يا زد. پس دست به كار تصويرگري شد و هستي را ايجاد نمود، تا نوبت به خلقت انسان رسيد. هدف از خلقت انسان كه بازگشتن به آدمي است- كمال بود و كمال در عبادت و بندگي خداوند نهفته و عبادت آدميان چيزي جز قرار گرفتن در سايه رحمت الهي. كه نتيجه اين عبادت، شناخت بهتر و كاملتر ذات حق بود. پس هدف خلقت جود بر بندگان بود، نه سود براي آفريدگار.

حضرت باري مشيّتش بر اين تعلق گرفت تا بر روي زمين موجودي بر جاي نهد كه بايسته جانشيني او باشد. موجودي به نام انسان كه نسبت به ديگر موجودات از ظرفيتهاي ويژه اي برخوردار بود پس فرشتگانش را مخاطب ساخته و فرمود: من }مشيتم بر اين قرار گرفته تا{ در زمين جانشين بر گمارم.

فرشتگان گفتند: پروردگارا: عزم بر اين داري كه كساني بر گماري كه فساد كنند و در زمين خونها بريزند؟ حال آنكه ما به تسيح و تقديس تو دل مشغوليم. پروردگار فرمود: من ميدانم آنچه را كه شما نمي دانيد. بدين منظور و همچنين براي اظهار نهايت قدرت خود و ايجاد شريفترين مخلوق در عبوديت و بندگي، در غامض علم خود، دو هزار سال پيش از آفرينش ديگر مخلوقات، خمسه طيبه را بيافريد.

«فاطمه مظهر اجلال خدا جل خدا»

هر موجودي به نوبه خود مظهر اسمي از اسماء حسناي خداوند سبحان مي باشد و مظهر اتم و اكمل آن وجود چهارده نو پاك (عليهم السلام) است، زيرا تكراري در نظام هستي وجود ندارد. با اين وجود، چون مظاهر جزئي كثرت آنها آشكار و وحدت آنها نهان است جهات مشتركي را مي توان يافت كه آنان را همنام سازد، و هرچه هستي محدودتر باشد همتاها از فراواني بيشتري برخوردارند اما هستي اگر وسيع شد و تا به مرز هستي محض رسيد، آن گاه است كه نه همانند خواهد داشت و نه همتايي براي آن وجود صرف مي توان فرض نمود. در قلمرو امكان، مظهر آن اسم اعظم وجود مبارك پيامبر است كه احدي در محدوده امكان همانند او نيست. پس از وجود پيامبر، معصومين پاك در اين رتبه قرار دارند كه در اين ميان فاطمه (عليها السلام) ريشه اين درخت تناور است. آن درخت پاك، پيامبر خداست، كه فرعش علي، ريشه اش فاطمه، ميوه اش فرزندان فاطمه و برگها و غنچه هايش شيعيان فاطمه هستند كه شايد سبب ناميدن حضرتش به ام ابيها از اين جهت باشد، چرا كه عنصر نبوت است و درخت نبوت به اوست كه بارور مي گردد و برگ مي دهد و به ثمر مي نشيند.

او قطب دايره امكان و نقطه پرگار است، كه چون از مقام خود پايين آيد ديگر وجودها از او تكثير شوند. او احمد دوم و احمد دورانش است. او جرثومه توحيد در زمانش مي باشد. او چراغدان نور خداوند و بوته زيتوني است كه جهان سرشار از بركات اوست.

باري، چون خداوند در غامض علم خود، پيش از آفرينش هر موجودي از موجودات، نور مبارك او و ديگر اصحاب كسا (كه درود بي شمار بر آنان باد) را بيافريد دست به كار آفرينش آدم ابوالبشر (علي نبينا و آله عليهم السلام) شد، چرا كه اين انوار در صلب آدم بودند كه در قالب جسدي مي گنجيدند. پس آدم و ذريه‌اش به يمن وجود اين انوار، از كتم عدم، رداي وجود به بر نمودند.

خداوند آدم و حوا را چون بيافريد آن دو در بهشت بناي خود نمايي گذاشتند. آدم به حوا گفت:

خداوند آفريده اي را به نيكويي ما نيافريده است. در اين هنگام خداوند جبرئيل را وحي نمود تا آدم و حوا را به فردوس اعلي برد. چون آن دو به فردوس اعلي در آمدند ديدگانشان متوجه بانويي شد كه بر سكويي از سكوهاي بهشت قرار گرفته، تاجي از نور نهاده است و دو گوشواره از نور بر گوش دارد و آن چنان زيبايي و درخشندگي دارد كه از زيبايي او بهشت منور گرديده است. آدم، چون اين رخ زيبا را نظاره نمود به جبرئيل گفت: اي دوست من، جبرئيل، اين بانويي كه از حسن منظرش بهشت مزين است، كيست؟ جبرئيل در پاسخ گفت: او فاطمه، گرامي دخت پيغمبر است، كه از اولاد تو در آخر الزمان مي باشد. حقيقت آن است كه اينان رمز خلقتند: يا احمد: لولاك لما خلقت الافلاك و لو لا علي لما خلقتك، و لو لا فاطمه لما خلقتكما.

 

فهرست منابع

1- كتاب مسند فاطمه (ع)، تاليف مهدي جعفري.

2- كتاب نهج الحياه، تاليف محمد دشتي.

3- كتاب بانوي نمونه اسلام، تاليف ابراهيم اميني.

4- كتاب بانوي اول، تاليف جواد نعيمي.

5- كتاب سيده زنان عالم، تاليف شهيد عبدالحسين دستغيب.

6- كتاب زندگاني فاطمه زهرا (ع)(شعر)، تاليف سيدجعفر شهيدي.

متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.

/images/spilit.png

دانلود فایل 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,960 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,700 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
15_744494_2236.zip61.3k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات