یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود مقاله کامل درباره دُم اسبیان

دانلود مقاله کامل درباره دُم اسبیان

 

 

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه :10

 

بخشی از متن مقاله

دم اسبيان كنوني، گياهان علفي نواحي مرطوب‌اند كه در چمن‌زارها، مزراع، كنار جويها و چشمه‌هاي نقطا مرطوب روييده، در نواحي شمال ايران فراوان يافتن مي‌شوند. ساقة اين گياهان بندبندي و تو خالي است. ريزوم دم اسبيان به طور افقي عميقاً در خاك قرار داشته، از آن ساقه‌هاي هوايي و ريشه‌هاي نابجاي فراوان جدا مي‌شود.

دم اسبيان دو نوع ساقه، عقيم و بارور دارند.

ساقه‌هاي عقيم دم اسبيان سبز و بندبندي و در محل هر بند، پوشيده از فلسهاي متعدد به هم چسبيده به صورت غلاف يك پارچه است. فلسهاي تشكيل دهندة غلاف به منزلة برگهايي هستند كه در كنار آنها جوانه‌هايي به تدريج رشد كرده، شاخه‌هاي فرعي متعدد تازه را چرخه‌وار به وجود مي‌آورند.

ساقه‌هاي زايا يا بارور معمولاً در بهار ظاهر شده، عاري از شاخه‌هاي فرعي بوده، در انتها حامل سنبله هاگ‌زا هستند

Sp: اسپور

4- پروفانروگام‌ها: يا دانه‌داران ابتدايي كه بازدانگان مقدماتي به شمار مي‌آيند از اين گروه گياهي امروزه دو راسته باقي مانده است كه يكي شامل يك تيره و چند جنس و ديگري يك تيره تك گونه‌اي است. دو راستة اين گروه عبارتند از سيكادالها و ژنكيوآلها.

5- بازدانگان حقيقي يا مخروطيان: اين گروه امروزه تيره‌هاي متعددي با 500 گونه داشته، در دو نيمكرة شمالي و جنوبي مي‌رويند.

6- گروه حدواسط بازدانگان و نهان‌دانگان يا« كلاميدوسپرم»: گروه مزبور شامل راسته‌هاي ولويتچيال، گنه تال و افدرال است. گروه‌هاي 4 و 5 و 6 مجموعاً در يك گروه بزرگتري به نام ژيمنوسپرم كه به معني بازدانه است قرار مي‌گيرند. در اين گروه گياهي تخمكها در برچه‌هاي باز قرار داشته، فاقد تخمدان (برچة بسته) پوشانندة تخمك‌اند.

7- نهان‌دانگان «آنژيوسپرم»: در اين گروه گياهي دانه در محفظة مسدود تخمدان و به صورت پوشيده قرار دارد. نهان‌دانگان در حال حاصل عالي‌ترين و فراوانترين رستني‌هاي سطح كرة خاكي هستند. دستگاه زايشي آنها به صورت گل تكامل يافته است. نهان‌دانگان را برحسب تعداد لپه‌ها كه يك يا دو عدد است به تك لپه‌يي‌ها و دولپه‌ها تقسيم مي‌كنند. دولپه‌يي‌ها به نوبه خود به بي‌گلبرگان يا داراي گل فاقد پوشش (آپتاله) و جداگلبرگان ( ديالي پتاله) و پيوسته گلبرگان (گاموپتاله) تقسيم مي‌شوند.

 

موقعيت بازدانگان در رده‌بندي گياهي

در نظام (سيستم) رده‌بندي گياهان آوند‌دار، بازدانگان گروه مستقلي در حد فاصل نهانزادان آوندي و نهاندانگان هستند. بازدانگان امروزي كه در هر دو نيمكرة شمالي و جنوبي مي‌رويند  از نظر اختصاصات كلي به چند گروه مستقل تقسيم مي‌شوند.

متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.

/images/spilit.png

دانلود فایل 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,240 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,800 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
10_745760_8623.zip7.4k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات