یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود تحقیق کامل درباره استفاده از فيبر نوري براي انتقتا نور خورشيد به مكانهاي سربسته

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 17

 

 

استفاده از فيبر نوري براي انتقال نور خورشيد به مکانهاي سربسته

SUNLIGHT TRANSPORT SYSTEM

همانطور که در عکس هاي بالا مشاده مي کنيد مي توان در روز با استفاده از فيبرهاي نوري نور خورشيد را به مکانهايي کاملا سر بسته و بدون نور برد بدون ذره اي تفاوت با يک لوستر بزرگ که با انرژي الکتريکي و لامپ محيط اطراف را روشن مي کند. اين شکل استفاده از تکنولوژي مي تواند کمکي براي شهرهاي آفتاب خيز ايران بسيار مقرون به صرفه و اقتصادي باشد چراکه در اکثر اين شهرها منبع توليد کننده برق وجود ندارد ( ولي آفتاب وجود دارد ) و به دليل آفتاب شديد و وجود نور زياد در اين مناطق، منازل مکان ها کاملا سر بسته است و با استفاده از انرژي الکتريکي و لامپهاي برقي اقدام به روشنايي محيط اطراف ميکنند.

البته ذکر اين نکته نيز نبايد فراموش شود که انرژي گرمايي خورشيد نيز به اين روش منتقل مي شود که البته گرماي ايجاد شده به اين روش بيسار کمتر گرمايي است که لامپ هاي پرمصرف براي توليد نور ايجاد مي کنند.

توضيحي در مورد فناوري بکار رفته در اين روش:

همانطور که مي دانيد فيبرهاي نوري نوعي وسيله انتقال انرژي هستند که براي انتقال نور به کار مي روند. با استفاده از فيبرهاي نوري مي توان نور را تا هر مسافتي ( البته با استفاده از تقويت کننده هاي مخصوص ) منتقل کرد و استفاده نمود. از اين قابليت فيبرهاي نوري براي انتقال اطلاعات استفاده مي شود. در اين روش با تبديل سيگنالهاي الکتريکي به امواج نوري مي توان سرعت انتقال اطلاعات را بسيار زياد نمود و دامنه بسيار زياد نويزها را خذف نمود و داده را با کمترين اختلال و بدون کمترين نويز به مقصد رسانيد. که البته اين روش انتقال اطلاعات هنوز جزو روشهاي گراني محسوب مي شود که مسلما کاربردهاي خاص خود را نيز دارد. به عنوان مثال ميتوان به استفاده از فيبرهاي نوري براي خطوط اصلي و ستون فقرات اينترنت نامبرد که بدون استفاده از تکنولوژي فيبرهاي نوري امکان انتقال اطلاعات عملا غير ممکن خواهد بود ( با حجم بالاي جابجايي اطلاعات و داده ها در عصر امروز )

مقايسه جديدترين پردازنده هاي خانواده «كور ۲ديو»Duo ۲ Coreشركت اينتل با پردازنده هاي توليدي شركت «اي ام دي» نشان مي دهد اينتل بار ديگر برتري خود را در زمينه عملكرد پردازنده هاي رايانه اي از شركت «اي ام دي» باز پس گرفته است.

به گزارش سايت اينترنتي «نيوزفكتور»، كارشناسان نشريه تحقيقاتي «رگ هاردور» اعلام كردند سرعت محاسباتي پردازنده جديد «كور ۲ديو» شركت اينتل كه به زودي به بازار عرضه


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
3_863937_4390.zip81.9k





آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات