یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود تحقیق کامل درباره انرژي

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 33

 

انرژي را مي توان به عنوان توانايي انجام دادن كار تعريف كرد. ماده و انرژي، اساس هر چيزي را در زندگي تشكيل مي دهند. ماده در قياس با انرژي، حضور عيني تر و ملموس تري دارد. انرژي از طريق حرارت دادن، حركت دادن، و يا برقدار كردن، اثر مي كند.

انرژي همواره با تغيير همراه است. هنگامي كه انرژي از شكلي به شكل ديگر تبديل مي شود، تغييرات فيزيكي، شيميايي يا زيست شناختي رخ مي دهد، مثل زماني كه انرژي شيميايي مواد سوختني به انرژي گرمايي تبديل مي شود. در خلال اين تغييرات، مقدار كل انرژي موجود، ثابت مي ماند. انرژي را نمي توان ايجاد كرد يا از بين برد.

شكلهاي انرژي

مقدار كل انرژي، به شكلهاي متفاوت و با تنوعي وسيع در جهان، پراكنده شده است. مفاهيم آشنايي نظير انرژي گرمايي، انرژي نوري، انرژي الكتريكي و انرژي صوتي از جمله شكلهاي انري هستند.

پتانسيل، يك واژه عام است كه به منظور توصيف هر نوع انرژي ذخيره شده به كار مي رود. شليك كردن يك منجنيق ساده مي تواند فرصت مناسبي براي مطالعه انرژي پتانسيل يك نوار كشسان كشيده شده باشد. انرژي پتانسيل يك بمب اتمي قادر است در سطح وسيعي خرابي ايجاد كند، در حالي كه يك نيروگاه هسته اي مي تواند همان انرژي پتانسيل را براي استفاده بشر مهيا سازد. انرژي پتانسيل را مي توان در انرژي پتانسيل شيميايي باتري يك ماشين حسابگر يا در انرژي پتانسيل گرانشي آب جمع شده در پشت يك سد نيروي هيدرو الكتريك پيدا كرد.

انرژي جنبشي عبارت است از آن انرژي است كه يك شيء، به دليل آنكه در حال حركت است، داراست. اشياي متحرك، از الكترون نامرئي كه حول هسته اتم در گردش است گرفته تا يك ستاره بزرگ در مسير خويش در پهنه گيتي، همگي به نسبت جرم و سرعتشان داراي انرژي جنبشي هستند.

تمام شكلهاي انرژي را مي توان تقريبا به دو نوع تقسيم كرد : انرژي درجه بالا و انرژي درجه پايين. انرژي الكتريكي به لحاظ آنكه مي تواند به راحتي به شكلهاي مفيد ديگري تبديل يابد، از نوع انرژي درجه بالا محسوب مي شود. تبديل گرما در دماي پايين به هر نوع ديگري از انرژي، به دشواري انجام مي گيرد. به همين دليل، انرژي گرمايي را معمولا از نوع درجه پايين توصيف مي كنند.

قسمت اعظم انرژي ما به نحوي از خورشيد تأمين مي شود. انرژي خورشيد، اين امكان را به گياهان مي دهد تا غذاي مورد نياز انسان و حيوانات را توليد كنند. انرژي خورشيد در زغال سنگ، چوب و نفت ذخيره شده است. انسان اين مواد را مي سوزاند تا انرژي حاصل از آنها برايش كار انجام دهد. رشد و تكامل انسان، رابطه نزديكي با كشف منابع جديد انرژي از سوي وي دارد.

سوختها

سوخت منبعي از انرژي پتانسيل است كه به آساني مي تواندبه گرما تبديل شود. يك سوخت مطلوب همچنين بايد ايمن و ارزان باشد و آلودگي ايجاد نكند. از گاز توليد شده در باتلاق گرفته تا پشكل شتر، انسان همواره در زمينه انتخاب سوخت مورد نيازش برخوردي مبتكرانه داشته است. اما هيچ يك از سوختهايي كه تا كنون شناخته شده است واجد شرايط بالا نبوده است. امروزه زغال سنگ، نفت و گاز طبيعي از منابع مهم انرژي محسوب مي شوند، اما هنوز تا سوختهاي مطلوب فاصله زيادي دارند. نكته قابل توجه در مورد اين سوختهاي طبيعي، صرف نظر از اينكه به صورت جامد، مايع و گاز باشند، اين است كه قابليت بازيافت ندارند، يعني پس از آنكه مصرف شدند امكان بازيافت و جانشين كردن موجودي آنها وجود ندارد.

انرژي هسته اي، جديدترين و بالقوه خطرناك ترين سوختي است كه انسان به وجود آن پي برده است. اين انرژي، حاصل نيروهاي نگهدارنده اجرام متراكم در هسته اتم است كه انسان در صدد كنترل و استفاده از آن است.

نوع ديگري از سوخت به وسيله گلوگز كه از خانواده كربو هيدراتهاست به دست مي آيد. اين ماده به عنوان يك منبع انرژي براي سلولهاي بدن عمل مي كند و شايد


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
7_863941_6997.zip19.8k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات