یک فایل یک فایل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید .... پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. با تشکر

دانلود تحقیق کامل درباره انتخابات مجلس هشتم 21 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 21

 

لزوم شناخت اصلح

اگر در اين كار دقت لازمه را نداشته باشيم و اصلح را انتخاب نكنيم ، به خدا و پيامبر و امت اسلامي خيانت كرده ايم. علت هم روشن است. دليل آن را از زبان مقام معظم رهبري بشنويم كه در تاريخ 11/2/1380 در جمع مردم استان گيلان فرمودند: «مردم بايد به فكر شناخت اصلح باشند، چون چيز كوچكي نيست. مسأله انتخابات، مسأله سپردن سرنوشت بخش عمدة امكانات كشور به يك نفر و يك مجموعه است. سرنوشت مسايل اقتصادي ، مسايل فرهنگي ، روابط خارجي و مسايل گوناگون ديگر تا حدود زيادي به اين قضيه وابسته است.» (1)

مي خواهيم سرنوشت اين امور را به نمايندگاني بسپريم كه بايد براي آن قانون وضع كنند؛ بر اجراي قانون نظارت نمايند؛ مشكلات اقتصادي و فرهنگي كشور را حل كنند. همه حرف ما اين است كه ما بر اساس آيين اسلام و قوانين الهي بايد بر مشكلات فايق آييم. اصل اسلام است. اصل نان و شكم و گذر زمان و لذت دنيوي نيست. جهان بيني ما يك جهان بيني الهي بر اساس « انا الله و انا اليه راجعون» شكل پذيرفته است. قانونگذار ما بايد به كتاب خدا و سنت پيغمبر (ص) آشنا باشد. از ديگران هم برتر باشد. حرف و شعار اين افراد هم بايد در دوران تبليغات انتخاباتي همين باشد. بايد پررنگ ترين شعارشان، «اسلام» و «دفاع از ارزش ها» باشد؛ تا روشن شود كه اين ها به دنبال دفاع از اسلام و ارزش هايند. تا مشخص شود كه اينان از ديگران اصلح و نسبت به قوانين الهي آشناترند.

مردم همه بايد به گذشته و حال كانديداتورها نگاه كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي مي فرمايند: « به مردم تفهيم كنيد كه هم چنان كه شركت در انتخابات يك وظيفه است، گزينش خوب و آگاهانه هم يك وظيفه است.»(2)

بايد با شناخت به سراغ كانديداتورها برويم و بهترين انتخاب را داشته باشيم.

رسول خدا (ص) مي فرمايند: «هر كس پيشوايي قومي را عهده دار شود و در بين آن قوم داناتر از او وجود داشته باشد، كارآن قوم هميشه رو به پستي خواهد بود.»(3)

اين حديث شريف را علماي اسلام در بحث مربوط به نماز جماعت مورد استناد قرار داده و فرموده اند: اگر فرد عالم تري وجود دارد، بهتر است مردم او را امام جماعت قرار دهند.

روشن است كه اين حديث ، هر نوع امامت و پيشوايي را شامل مي شود. اگر قرار باشد در تعيين «امام جماعت» رعايت افضل و اصلح بودن لازم باشد، به طريق اولي در تعيين مسؤولان امر حكومت و نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، رعايت انتخاب اصلح بايد مدنظر قرار گيرد. مردم نمي توانند بي توجه از كنار اين امر مهم و مسؤوليت سنگين بگذارند. بايد با دقت و توجه ، بهترين و شايسته ترين افراد را انتخاب كنند. اگر چنين شد، كار مملكت نيز روبه رشد و صعود مي رود. اگر هدف در انتخاب ما «الهي» شد، خداوند نيز كمك مي كند.

در پايان اين مقال، سخني زيبا از حضرت امام خميني (ره) را بيان كنيم تا مطلبي كه روشن است، روشن تر شود. آن امام عزيز مي فرمايند: «انتخاب اصلح براي مسلمين ، يعني انتخاب فردي كه تعهد به اسلام و حيثيت آن داشته باشد، و همه چيز را بفهمد و چون در مجلس ، اسلام تنها كافي نيست، بلكه بايد مسلماني باشد كه احتياجات مملكت را بشناسد و سياست را بفهمد و مطلع به مصالح و مفاسد كشور باشد و ممكن است به شما و گروه شما هم مربوط نباشد، كه اگر اصلح را انتخاب كرديد، كاري اسلامي مي كنيد و اين ممكن است براي خودتان كه تشخيص بدهيد «انتخاب» براي اسلام است يا براي صلاح خودتان.» (4)

اگر انتخاب براي اسلام باشد، در اين صورت، رضايت حق را بر رضاي خويش مقدم داشته ايم و سعادت دو سرا و كمال خود را تدارك ديده ايم، و حافظ و نگهبان جمهوري اسلامي ايران شده ايم.

لزوم دقت در شرايط انتخاب شوندگان

انتخابات مجلس هفتم نيز با دقت و شناخت رأي داديم؟ در انتخابات مجلس ششم چطور؟ در ساير انتخابات ها چه؟! امام بزرگوارمان مي فرمود: «احدي شرعاً نمي تواند به كسي كوركورانه و بدون تحقيق رأي بدهد.» (2) رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: «اين حضور (در انتخابات) بايد آگاهانه و از روي تحقيق و با به دست آوردن حجت بين خود و خدا باشد.» (3) آيا در انتخابات هاي گذشته با تحقيق و با به دست آوردن حجت شرعي به پاي صندوق رأي رفتيم و منتخب خويش را برگزيده ايم؟ امام عزيزمان مي فرمود: «بايد اشخاص امين و صادق در مجلس شورا بروند كه مقررات شما را بر طبق خواسته هاي خداي متعال پياده كنند.» (4) آيا فرد منتخب ما امين و صادق است؟ آيا از روي امانت داري و صداقت ، سوگند نامه را امضاء مي كند و به اصول آن پاي بند مي ماند؟ اگر ما با به دست آوردن حجت بين خود و خدا ، به نماينده خويش رأي بدهيم و كوركورانه عمل نكنيم. آيا برگزيدگان ما مشكل زا مي شوند؟ حداقل بايد بگوييم برخي در انتخابات مجلس ششم به وظيفه شرعي خود عمل نكرديم! نمي خواهيم به وادي مقصرشناسي برويم. اگر همه به انتخاب اصلح مي انديشيديم و به اوصاف بيان شده از نگاه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري توجه مي نموديم و به ويژگي هاي نماينده از منظر قانون دقت مي كرديم و به دنبال انتخاب فرد صالحي مي گشتيم كه با صداقت سوگند نامة نمايندگي را امضاء كند، هرگز مجلس ششم دچار مشكل نمي شد. رهبر عظيم الشأن انقلاب اسلامي حضرت آيه ا ... خامنه اي در تاريخ


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,400 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
30_879552_9490.zip22.8k

آخرین محصولات فروشگاه

محبوبترین محصولات